party list
Úterý 03-03-2015
kompletní partylist přidej akci
on air
Vysíláme každou druhou
neděli od 19.00 na Radiu 1
neděle 1. 3. 2015

1 | Ahmad - Artemis ft. Loxy

2 | Ivy Lab - Slinky (Sam Binga rmx)

3 | Spor - As I Need You

4 | Legion & Logam - Red Letter

5 | DLR - Underpin

6 | True Colours, Two Mind - Sunday Morning (Mage rmx)

7 | Ivy Lab - Twenty Questions

8 | SpectraSoul - I Don`t Mind

9 | DLR - Empyreal ft. Hydro

10 | Schematic - Switch

11 | Seba - Inside Yourself

12 | Bungle - You & Me (Villem rmx)

13 | SpectraSoul - Always

14 | Ivy Lab - Gomeisa

15 | DLR - Human Error ft. Break

16 | + Logistics Spotlight

starší relace
S přípravou pořadu
Shadowbox nám pomáhá:
Maximum Underground
Titulní fotka

REPORT: ECSTASY OF SAINT THERESA & VENEER

2002-10-22 []

Ono už to tak bývá. Kapela na desce pracuje a není o ní dlouho slyšet. Jen tu a tam na veřejnost problesknou „zaručené“ zprávy o tom, jaké připravované album bude a kdo všechno se na něm objeví. Pak kapela album vydá a, pokud je to album dobré, je jí všude plno. Ukázkový příklad? Ecstasy Of Saint Theresa a jejich Slowthinking. Ano, ano. Extáze vydala nové album. A v rámci jeho propagace uplynulý víkend koncertovala v kopřivnické Noře spolu s Veneer a DJem Blue. (ba)

[ diskuse ] příspevků

Dám volume doprava

Nora už ve svých prostorách hostila kde koho. TransGlobal Underground, Hypnotix, Tata Bojs, Loop Guru, Fatalerr… a v Kopřivnici ji za to mají patřičně rádi. Přesto se nejedná o klub. Vchod do klubu v pravém slova smyslu najdete z druhé strany a já se přiznám, nikdy jsem tam nebyl. To, v čem se většina „velkých“ akcí odehrává, je bývalým krytem civilní obrany. A jako v bývalém krytu civilní obrany to v Noře vypadá. Betonové zdi, masivní ocelové dveře s velkými tlakovými uzávěry, po stěnách nějaký ten plakát na chystanou akci (v tomto případě koncert Tata Bojs) a uprostřed, slovy Katky Winterové, „bazének“.

Zvuk odpovídal prostoru. Byl čistý, ovšem slabý. Nejsem nijakým zastáncem vřískajících a dunících reproduktorů, ale v případě, že během produkce slyším hovor a smích lidí, kteří se baví vzadu u stolů, klidně bych za zvukařský pult vylezl sám a „pořádně to přikuřil“. Na druhou stranu, Dušan Neuwerth samozřejmě ví, co a jak dělá. Silnější vibrace by určitě rozezněly všechno to železo a beton kolem, takže bychom místo samotné Extáze slyšeli battle Extáze a železobetonu.

„Radime, nevíš prosím tě, jak si ti tři říkají?“ (kamarádka Móňa)

Hvězdám večera předskakovali Veneer. Veneer jsou trojka kluků a dívky ze Slovenska a snad je pořád můžu označit za „objev“. S trochou nadhledu bychom je také mohli přirovnat k vyškovským Here. V současnosti připravují debutové album u českého labelu EMI Escape a protože svým pojetím hudby mají opravdu co říct, těšte se na jejich profil na ShadowBoxu.

Veneer jsou známí tím, že k sobě u příležitosti koncertů přibírají další hudebníky. Tentokrát ovšem přijeli sami, a tak většina doprovodných zvuků z pochopitelných důvodů pocházela ze smyček. Kluci obstarávali kytary, jeden z nich i synťák, a Simona se ladně vlnila u mikrofonu. Směsice vyzpívaného downtempa a breakbeatu se každopádně setkala s úspěchem posluchačů, kteří každý odehraný kousek odměnili upřímným potleskem. Veneer se na to stejně upřímně (někdy až nadšeně ;o) usmívali. Stoprocentní soulad.

„Líbí se vám to..? …tak co je??? No??? Noooo???“ (Katka Wintrová)

Stoprocentní soulad pokračoval i s příchodem Ecstasy Of Saint Theresa a prvním odehranou novinkou Sychro. Katka Winterová „hlídala“ mikrofon a záda ji zpoza mašinek jistil Moucha Jan P. Muchow s hostujícím Carlosem de Paolo (na kterého jinak narazíte v kytarově-loungových Roe-deer). Publikum vystřídalo upřímný potlesk v nadšený jásot a přestože tančil nebo pohupoval se jen málokdo, atmosféra byla velmi příjemná.

Kromě písniček z alba Slowthinking zaznělo i něco z In Dust 3 (jmenovitě Winter # 22, Just a Fade a nesmrtelná Neon), Carlos i Moucha si vystřihli aspoň jedno sólíčko a za zády blikala videoprojekce. Katka hýřila energií. Tančila, pózovala fotografům, čile komunikovala s publikem a všechny přítomné už během první čtvrthodinky přesvědčila, že před sebou mají charismatickou slečnu. Semo tamo se jí povedl pěkný vtip („Hm, tak vy jste nás teď vytleskali k přídavku a já se trapně podívala do playlistu, že to tam máme napsaný.“)

Sifon se nedostavil, proto za něj musela v písničce www.eost.pluto zaskočit (i zaskotačit) právě Katka. Beat box to nebyl, přesto si zaslouží pořádnou chválu a publikum snahu patřičně ocenilo potleskem už v polovině tracku. Když se řekne Ecstasy Of Saint Theresa, všichni si coby frontmana představíme Honzu Muchowa. Pravdou ovšem je, že na koncertech je tím pravým a jediným frontmanem Katka. Což vůbec není na škodu.

Feelin´ Blue

Blue už jen tak dojížděl. Přesněji řečeno hrál stejně dobře jako vždy a byli jsme asi čtyři, kdo tančili hezky v ústraní, zbytek fanoušků už ale odešel nebo jen čekal na vlak. A přitom Bluova „míchanice“ downtempa, lehčího breakbeatu a latina byla za celý večer paradoxně tím nejtanečnějším, co jste mohli slyšet. Blue tak příjemně udělal pomyslnou tečku za stejně příjemným dvojkoncertem večera. Za tu cestu to rozhodně stálo.

Bartias_ Radim Bartík

Ecstasy Of Saint Theresa / Veneer / DJ Blue
@ Nora Kopřivnice 19.října 2oo2
diskuse
  zpět na přehled článků

suport

friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
friends
downlaod