Shadowbox @ Radio 1

Shadowbox is the only drum'n'bass show @ the Czech Radio 1. It is moderated, mixed and selected by Rudeboy, M4Y4 & 2K every second Sunday on www.radio1.cz or Czech frequency 91,9 FM.


U zrodu pořadu Shadowbox stáli v roce 1999 DJ Koogi a Martina Zahradníčková z EastBase, tehdy se jednalo o první drum´n´bassový pořad v Čechách. Od té doby byl vysílán kromě frekvence 91,9 FM i v Českém Rozhlase Plzeň a pardubickém Radiu Life, což se v roce 2002 změnilo a dnes je Shadowbox výhradní záležitostí Radia 1.

Do konce roku 2004 připravoval Shadowbox vždy dvakrát do měsíce Koogi s Nitrousem, poté od ledna 2005 Koogiho vystřídal 2K a od roku 2012 moderátorskou dvojici doplnil po bok 2Ke Rudeboy, které často za mikrofonem doplňuje M4Y4. Stále platí, že když příslušnou neděli v 18 hodin naladíte Radio 1, uslyšíte dvouhodinový proud většinou mixovaného drumandbassu s občasnými krátkými vstupy moderátorů.

Apple Podcast

Records:

Shadowbox @ Radio 1 14/07/2024: Urbik guestmix

Urbik nám ve studiu v druhé hodině představil temnou stranu zlomeného beatu. Ostrou, občas trochu psychedelickou, s nepravidelným rytmem. V Praze se spolu-podílí na vzniku akcí, kde tenhle zvuk vzkvétá a kde ho představují klubové veřejností. Na putovní akci Dark atmo breaks po různých klubech pražského podzemí určitě zajděte, naposled teď v pátek 20/7 přivezli zástupce Syhda Music, producenta The Egg. Za Shadowbox dáváme této promotérské aktivitě všechny palce nahoru a držíme palce, ať se daří!

Shadowbox @ Radio 1 30/06/2024: Dreamworkers Guestmix

Ve studiu tentokrát Dreamworkers jako host 2K. Hodina novinek klasicky v první části vysílání.

Shadowbox @ Radio 1 16/06/2024: 2K a jeho novinky

Shadowbox @ Radio 1 02/06/2024: Guestmix od Dj Ki z Lisabonu a parádní novinky

Novinky před létem nabité k prasknutí. Noví Technimatic, High Contrast nebo Fox. Parádní Bungle na DSCI4, SMG a Klinical na Overview. Návrat Kubikse a LMX (Lomaxe) a další kopa hudby. V druhé hodině skvělý vinyl guestmix od zkušeného lisabonského selektora, promotéra akce Contratempos v klubu Collect, rezidenta známého vinyl shopu Amor Records a vinylového nadšence – Dj Ki.

Shadowbox @ Radio 1 19/05/2024: Clive ve studiu a jeho guestmix

Clive po osmi letech ve studiu Radia 1 v Praze aneb soulful a deep drum & bass set od jednoho z nejlepších (nejen slovenských) djs. Novinky tentokrát v podání Rudeboye a M4Y4 – mezi naprosto skvělými releasy z první hodiny zmíníme třeba GLXY na Shogun Audio, nové Criticaly – Enei, Monty, En:vy, samplery z desky Forbidden Society pro VISION (!!!), ukázku ze super desky Wingze na Overview nebo nový junglový a temný release od Paige Julia na 1985 Music.

Shadowbox @ Radio 1 05/05/2024: Poly-V guestmix a pozvánka na Deep Principle s DLR

V pátek 10. 5. se v Praze ukáže po delší době šéf značky Sofa Sound – DLR, tentokrát v neokoukaném prostoru Krenovky na úpatí Žižkova. Label s velmi rozpoznatelným zvukem, lahodícím našim Shadowbox uším, nám do studia přišel představit Vojta, Poly-V, jako zástupce party Deep Principle, která to má celé na svědomí. Vstupenky koupíte na GoOut a na místě. Podpořte, vyražte!

Shadowbox @ Radio 1 21/04/2024: Druhé dubnové novinky od 2K

Shadowbox @ Radio 1 07/04/2024: 2 hodiny D&B novinek od 2K

Shadowbox @ Radio 1 24/03/2024: Lunox (Betonage) Guestmix a hodina novinek

Hodinový guestmix od Lunoxe až z dalekého (a Rudeboyem milovaného) Reykjavíku stál za to, je skvělou ukázkou kvality a nadšení zástupce party Betonage, o které je v posledních měsících a letech slyšet víc a víc. Párty na Islandu, v Praze i na Slovensku jsou toho jasným důkazem. Lunoxův set si i s pozdravem dejte v druhé hodině vysílání. Hodina novinek byla tentokrá v režii M4Y4. Nový Teebee z oživších Subtitles, Eastcolors, Spectral nebo ukázka z edrushovy desky.

Shadowbox @ Radio 1 10/03/2024: D&B March NEWS

Téměř 40 tracků ve 2 hodinách, za mixem Rudeboy a M4Y4

Shadowbox @ Radio 1 25/02/2024: Novinky v mixu od M4Y4

Novinku od Marky a XRS si fakt nemůžeme nechat nikdy ujít. A co teprve další ukázky z EPčka na Must Make, skvělou desku Heron Flow na 31 Records (u které jsme obrečeli absenci vinlyu) a další kopu novinek!

Shadowbox @ Radio 1 11/02/2024: Drum & bassové novinky

Jeden mix za druhým v podání M4Y4 a Rudeboye - dvě hodiny novinek, skvělá hudba ale především. Nová deska Naibu, novinka na Jazzsticks, ukázka z desky Gremlinz a Jesta na Metalheadz nebo nový Workforce s Breakem z nového EP na Must Make.

Shadowbox @ Radio 1 28/01/2024: Lednové novinky

Novinka od Alixe Pereze a GLXY. Noví QZB na Criticalu. Mirrorman, Kasra a Slay se skvělým singlem City of Rain. Jam Thieves nebo Twistend Individiual. Redeyes a Lenzman. To nejen zní jako klasická Shadowbox selekce, ale taky to je klasická Shadowbox selekce. Enjoy!

Shadowbox @ Radio 1 14/01/2024: TOP2023

Dali jsme si klasický roční výběr toho nejlepšího z uplynulých 12 měsíců. TOP2023 tentokrát v mixu od M4Y4 a Rudeboye - enjoy a snad zas za rok! :)

Silvestrovský díl s Akirou ve studiu [20231231]

Silvestrovský díl, ve studiu 2K a M4Y4 a speciálně po letech opět Akira. To je vždycky záruka kvalitního poslechu. Mezi novinkami nechyběla novinka od Clipze, Amoss nebo remix Camo & Krooked. Tak na slyšenou v dalším roce! TRACKLIST Gino, P Money - Villains Art Twisted - Kill Willie Amoss - Frequency Of The Universe Gremlins, Jesta - Hellion T>I - Gas Trip Clipz - Say Less feat. Obi Franky Clipz - Ultravision Patros 15, Luhcy - Sleeplessness Albees, Raserbass - Overtime Camo & Krooked - All Night (Emperor remix) DJ Andy - Reach Out SMG - Pont Affair (VIP) Dunk - Bad Bunny Murdock - Living In The Moment feat. Emilie Rachel (Extended Mix) Ivy Lab, Seyaa - Idols Fall Sonic & Silver - On the Waterfront DJ Akira Guest Mix

Prosincové novinky s 2K ve studiu [20231217]

Předposlední vysílání roku 2023 si vzal na starost 2K a nachystal hned 2 hodiny novinek TRACKLIST Heron Flow - Fallin 4 U Sub Motion - Aurora's Motion (Perspective_R Remix) Blame, Seba - Liquid Electricity Seba - Forever Aaron Payne - Past Tense TeeBee - The Way (Saviour) Carlito - Fiesta En La Playa Haribo, Trex feat. Local, NV 33, PAV4N, Dread MC - Round The Twist Ill Truth - Users & Losers Alibi - Cause & Effect DJ Direkt - Assassin (Dunk Remix) Heist - The Resurrection Johnny B - Feel It (Jungle Mix) Zero T & Minor Forms - When I Step Rido, Dephzac - Calling DJ Limited feat. S.P.Y - Hardcore Style The Funk Hunters x KillWill - Eleanor Rigby (TC Remix) Benny L, Inja - Arctic Breeze Break - Tell Me Kasra & Yaano - Shatter Zero T & Minor Forms - Crime Thing Xyde & Albees - Feed Your Soul Ben Soundscape - Soul Potential feat. Sofi Mari Xyde & Albees - The Shadow Johnny B - Under Control DPR - Hold You Bredren - Obelisk Kasra & Riko Dan - Talk Up BCee & Javeon - Reset Switch Aaron Payne - Sedation Coffee Shop Jungle feat. Makoto - Profile Mark Kloud - Antimatter

Shadowbox @ Radio 1 03/12/2023: Malcuth a Facutum s ukázkou desky Alter

Malcuth & Facutum vydají 8. prosince desku Alter EP na americké značce Vale - žánrově rozkročená, ale v základu pro posluchače Shadowbox na @radio1prague zvukově k blízká, jednoduše proto, že k drum & bassu nemá daleko. A tam, kde k němu daleko má, je to prostě skvělá hudba. Dva roky práce nám pánové přišli představit do studia, k desce gratulujeme a držíme palce, ať release sbírá samé úspěchy!

Shadowbox @ Radio 1 19/11/2023: Hard to Frame ve studiu a pozvánka na Wormhole

Do studia Shadowboxu na Radiu 1 dnes dorazili zástupci kapely Hard to Frame. Po 4 letech nám přišli představit svou aktuální desku Plastic Stars, která vychází už 22. listopadu - na vinylu i digitálně - a kterou pokřtí den poté v pražských Kasárna Karlín. V první hodině nás pak M4Y4 pozval na další Wormhole, která se ponese v duchu zvuku legendární značky Moving Shadow a na kterém vystoupí tentokrát Dom & Roland + DJ Trax. Už 1. prosince v Cross Clubu!

Shadowbox @ Radio 1 05/11/2023: Podzimní drum & bass novinky

2 hodiny (nejen) drum & bassových novinek, tentokrát za mixem Rudeboy & M4Y4. 46 tracků, exkluzivní ukázky třeba z desky Technimatic nebo pozvánka na mejdan s QZB.

Shadowbox @ Radio 1 22/10/2023: Hattronix Guestmix

Kopa novinek v čele s novým Calibrem (deska Rudy), DJ Hybrid, chybět nemohl klasický Dunk nebo skvělá deska od QZB na Criticalu (jako předzvěst jejich vystoupení v pražské Noně v prosinci na mejdanu Zlomená Scéna. Gustemix od Hattronix. Enjoy!

Shadowbox @ Radio 1 08/10/2023: No Cure Guestmix

Klasická Shadowbox selekce - od deepu po liquid funk i tanečnější tracky. Tak to většinou dopadá, když se ve studiu potká 2K a M4Y4. Do studia si pánové tentokrát pozvali No Cura, který stojí mimo jiné za originálním konceptem mejdanu Šero v pražském Crossu a která si dal live ve studiu set v druhé hodině.

Shadowbox @ Radio 1 24/09/2023: Genic (Dispatch, UK) Guestmix a podzimní novinky

U příležitosti jejich vystoupení v pražském Crossu spolu s Ant TC1 nám Genic nachystali exkluzivní guestmix - dejte si ho v druhé hodině! První hodinu jsme věnovali klasicky novinkám z uplynulých dvou týdnů - a že vyšly super věci!

Shadowbox @ Radio 1 10/09/2023: Zářijové dvě hodiny novinek

Dvě hodiny novinek z rukou Rudeboye a M4YE4. Wings, Ant TC1, Need For Mirrors, Silent Witness a další velká spousta skvělýho drum & bassu. Enjoy!

Shadowbox @ Radio 1 27/08/2023: Pozvánka na párty s Etherwoodem

Na legendárním pražském parníku se již tuto sobotu kormidla chopí uznávaný britský kapitán Etherwood. Zároveň se pak můžete těšit na after party v 2. patře, kde dá speciální deepový set. Do studia dorazili Audiocuts, aby nám nejen o mejdanu pověděli - přivítal je tam tentokrát po novinkách 2K.

Shadowbox @ Radio 1 13/08/2023: Entita Guestmix

Entita vydal v uplynulém týdnu EPčko na nové značce Nymfa - Love For All Frequencies - a my jsme u toho samozřejmě nemohli chybět. Miro dorazil do studia představit nejen novou hudbu, povídali jsme si také třeba o LiRu nebo o jeho kreativním procesu. Big up a těšíme se na další úspěchy!

Shadowbox @ Radio 1 30/07/2023: Novinky od 2K

Dvě hodiny novinek v mixu ze studia pochystal 2K.

Shadowbox @ Radio 1 16/07/2023: 2 hodiny letních novinek

Dvouhodinovka, plná tracků z rozjeté festivalové sezóny. Hráli jsme tentokrát spíš improvizovaně, za to s velkou radostí. :) Vyšly totiž super věci. Namátkou bychom zmínili nového Skepticala, Kasru, Thematica, nebo Rockwellovo dlouho očekávanou novou desku na vlastní značce.

Shadowbox @ Radio 1 02/07/2023: Gesiman Guestmix

Gesiman jako zástupce slovenské party Trident a české crew Komín je zkušený a skvělý DJ. Ve studiu jsme si krátce popovídali nejen o slovenské scéně a uplynulém Trident festivalu, ale také o jeho oblíbené hudbě (jestli pak bez poslechu uhádnete, co je podle "Gešiho" album roku?) Novinky - tentokrát skutečně nabité. Po dlouhé době parádní High Contrast, nový Workforce se skvělým releasem na svém vlastním labelu, All Star team The North Quarter a další. Tak naslyšenou za 2 týdny!

Shadowbox @ Radio 1 18/06/2023: 2K ve studiu

2 hodiny novinek v mixu od 2K

Shadowbox @ Radio 1 04/06/2023: Novinky od M4Y4

Novinky od M4Y4 - nový Nymfův label, dubplaty od Submotiva po jeho návštěve Crossu, Break, Dunk a další.

Shadowbox @ Radio 1 21/05/2023: Submotive Spotlight Mix

Submotive jako polovina ex Ulterior Motive po dlouhé době v Praze. V druhé hodině Shadowboxu jsme si dali tracky napříč jeho tvorbou.

Shadowbox @ Radio 1 07/05/2023: Novinky od 2K

Jarní novinky a ve studiu 2K. Redeysovo nové ambientní EP, Zero T nebo novinka od SP:MC na Carbon Music.

Shadowbox @ Radio 1 23/04/2023: Zlomená scéna ve studiu

KamCZa a Eska s pozvánkou na další díl Zlomené scény, na který dorazili tentokrát Skeptical, Kyrist a SP:MC

Shadowbox @ Radio 1 09/04/2023: Teebee & Subtitles Spotlight Mix

Pozvánka od M4Y4 na nadcházející Wormhole, kde 21. dubna 2023 vystoupí v pražském Cross Clubu TEEBEE!

Shadowbox @ Radio 1 26/03/2023: Promenade - Ballads 3 Live

Italský producent a DJ Promenade přišel do studia představit nové živé vystoupení a představení desky Ballads 3 - zároveň jsme si povídali o 200. releasu jeho značky BNCExpress.

Shadowbox @ Radio 1 12/03/2023: Singing Fats. a spousta novinek

Drop It Down, zpívá nám v hlavě Fats a my ho zdravíme tam nahoru, jeho nezaměnitelný hlas bude drum & bassu chybět. Novinky Rudeboy tentokrát doplnil v začátku vzpomínkou na MC Fatse, který nás začátkem března opustil.

Shadowbox @ Radio 1 26/02/2023: Novinky ze studia s M4Y4

Únorové novinky tentokrát bez mixu, protože nám ve studiu chyběla technika - užívala si zasloužený odpočinek v servisu. Novinky ale stály za to a dal je pro vás dohromady přímo ve studiu M4Y4.

Shadowbox @ Radio 1 12/02/2023: Průvan guestmix

Skvělý návrat za mix a mikrofon Radia 1 si dal v uplynulém vysílání Průvan. Evan už jako Hybris posouval hranice drum & bassového žánru - jako Průvan už se asi ani o žádných hranicích mluvit nedá. Má za sebou vinylový release na Tectonic a hodně nápadů v šuplíku. V setu v druhé hodině jsme slyšeli vše od drum & bassu přes jungle, breaky, techno a další. Tak to máme rádi!

Shadowbox @ Radio 1 29/01/2023: TOP2022 pt. 2

Druhá část toho nejlepšího z roku 2022. Další nálož skvělé hudby v podání M4Y4 a Rudeboye.

Shadowbox @ Radio 1 15/01/2023: TOP2022 pt. 1

Heleďte se. Tohle je podle nás to nejlepší za uplynulej rok. Můžete s náma o tom polemizovat, ale to je tak všechno. Ani náš kolega 2K neměl poslední slovo, tak to prostě dopadne, když si v zimě odjedete do teplých krajin. Sorry, Honzo! To nejlepší z a uplynulý rok pro vás připravili M4Y4 a Rudeboy. Tohle je první část, 52 tracků. Za 2 týdny si dáme druhou. Enjoy a díky za další rok!

Shadowbox @ Radio 1 01/01/2023: M4Y4 poprvé sólo ve studiu s prvními novinkami roku

První letošní novinky pro vás nachystal M4Y4. Zároveň si dal premiéru ve studiu bez ostatních kolegů a myslíme, že to zvládl skvěle. Však poslechněte sami.

Shadowbox @ Radio 1 18/12/2022: Poslední novinky roku 2022

Poslední novinky roku nachystal 2K

Shadowbox @ Radio 1 04/12/2022: Drum & bassové novinky

Zimní novinky. Nový Bop & Subwave, Molecular, Scar, Ed:it nebo sneaky ukázka z desky Visages.

Shadowbox @ Radio 1 20/11/2022: Drum & bassové novinky

Novinky od 2K. Bop & Subwave, Need For Mirrors, Random Movement a další naši oblíbenci ve dvou hodinách.

Shadowbox @ Radio 1 06/11/2022: Molecular & Counterpoint Recordings Spotlight od Deep Principle

Představení portugalského labelu Counterpoint Recordings v čele s Molecularem (který nyní vydává taky třeba na Sofa Sound) nám do studia přišli udělat zástupci party Deep Principle. Kluci mají prsty v obou večerech, na kterých se label představí - zajít na ně můžete do Crossu v pátek 25. listopadu, v sobotu pak ke Strejčkovi do Nymburka. Vidíme se? První hodina klasicky novinky!

Shadowbox @ Radio 1 23/10/2022: Jubei & SP:MC Spotlight

Pozvánka na tento víkend - Jubei a SP:MC se ukážou v Plzni a my budeme u toho. Druhou hodinu Shadowboxu jsme si tak dali jen tracky od těchto producentů. Novinky v první hodině jsou klasikou, enjoy!

Shadowbox @ Radio 1 09/10/2022: A-Cray e ve studiu

Shadowbox @ Radio 1 25/09/2022: Sinful Maze ve studiu

Shadowbox @ Radio 1 11/09/2022: Zářijový Shadowbox s 2K

Shadowbox @ Radio 1 28/08/2022: Srpnové novinky s Rudeboyem

Shadowbox @ Radio 1 14/08/2022: Srpnové novinky s 2K

Shadowbox @ Radio 1 31/07/2022: Srpnové novinky

Shadowbox @ Radio 1 17/07/2022: Trinidat Guestmix

Shadowbox @ Radio 1 03/07/2022: Červencové novinky

Shadowbox @ Radio 1 19/06/2022: DJ Toxin Guestmix

Shadowbox @ Radio 1 05/06/2022: Prostě Shadowbox

Novinky od 2K [20220522]

Dvě hodiny květnových novinek [20220508]

Dvouhodinovka plná novinek. 55 tracků v mixu od M4Y4 a Rudeboye.

Shadowbox @ Radio 1 24/04/2022: M4Y4 - Matrix Spotlight

V Praze se v květnu ukázal Matrix na mejdanu Wormhole, M4Y4 namíchal přímo ve studiu pozvánku - mix z tracků Matrixe, jedna paráda za druhou, především jeho starší produkce. První hodinu dali kluci M4Y4 a 2K hodinu novinek. Enjoy!

Shadowbox @ Radio 1 10/04/2022: Jarní novinky od 2K

Shadowbox @ Radio 1 27/03/2022: Zlomená Scéna Guestmix

Zlomená scéna není jen mejdan na Nové scéně Národního divadla, pánové stojí také za večírky v Crossu nebo nově v prostoru District 7. Z podzimního termínu dvakrát přeložená Critical Night se odehraje (konečně) již nadcházející pátek, 8. dubna, vystoupí na ní šéf značky Kasra, Enei a QZB. Set v druhé hodině Shadowboxu tak berte jako pozvánku na tenhle mejdan. Novinky byly tentokrát z rukou 2K.

Shadowbox @ Radio 1 13/03/2022: Beast Jane Guestmix

Novinky od 2K a M4Y4 a super set od Beast Jane

Shadowbox @ Radio 1 27/02/2022: Ukrajinský drum & bass

Atmosférický, deep, liquid, temný i tvrdý. Drum & bass na Ukrajině má dlouhou a silnou tradici - tradici stejně silnou, jako je samotný ukrajinský národ. Nedělní vysílání jsme v druhé hodině (po klasických novinkách v hodině první) věnovali ukrajinské hudbě. Vybrali jsme drum & bass od našich oblíbených producentů. Sunchase, Hidden Element, NickBee, Derrick & Tonika, M.Justa, Physical Illusion, Sunny Crimea, VovKING a dalších. Buď silná i dál, Ukrajino!

Shadowbox @ Radio 1 13/02/2022: SHFT ve studiu a obíhačka s Rudeboyem

Po delší době se nám do studia vrací hosté, po Akirovi z konce minulého roku jsme se na Vinohradech potkali s Adamem (SHFT), pokecali jsme, jak se má, jestli mu chybí kluby a že mu určitě nechybí drum & bass, protože na něj samozřejmě nedá dopustit. Novinky za uplynulé dva týdny vybíral Rudeboy, v druhé hodině pak s SFHT dali ve studiu b2b hodinový set. Enjoy!

Shadowbox @ Radio 1 30/01/2022: Lednové zimní novinky

Dvě hodiny novinek v podání DJské dvojky Rudeboy a M4Y4. Dali jsme si exkluzivní novinky od Blocks & Escher, novou desku od Seby a Torn, singl od Zero T & Myth a další kopu tracků.

Shadowbox @ Radio 1 16/01/2022: AhZ a jeho nová remixová deska

V prvním řádném Shadowboxu tohoto roku jsme si zavolali s AhZ, abychom pokecali o jeho novém vinylovém projektu. Zhruba půl hodinku povídání jsme doplnili klasickým množstvím novinek, kterých překvapivě v průběhu ledna vyšlo dost.

Shadowbox @ Radio 1 02/01/2022: TOP2021

Tak se nám zase sešel rok s rokem. Nebyl - alespoň co se mejdanů, večírků a unavených rán za mixem týče - o nic moc lepší, než ten minulý. Za to hudebně, to byla jiná paráda. Jak by asi jeden předpokládal, producenti zalezli do svých studií a my si toho můžeme jen užívat. No a nejspíš taky, abychom si vynahradili ty chybějící dlouhé noce, naplánovali jsme do "toho nejlepšího" za uplynulý rok dost věcí od podlahy. Však uslyšíte sami. Mějte příjemný start do nového roku, pevné zdraví a poslouchejte drum & bass!

Shadowbox @ Radio 1 19/12/2021: Candle Sauce Guestmix

Před Vánocemi jsme si dali poslední novinky tohoto roku a že bylo o co stát! Parádní freečko od Halogenixe, polovina Ulterior Motive jako Submotive, album Mufflera, Mark System nebo Zed Bias. Guestmix tentokrát od Candle Sauce. Enjoy a příště s výročním vysíláním na slyšenou v novém roce.

Shadowbox @ Radio 1 05/12/2021: Akira ve studiu [20211205]

Dočkali jsme se. Akira zavítal za námi do pražského studia, dali jsme si s ním dvě hodiny live - což bylo mimochodem po snad více jak roce bez živého hosta také osvěžující. Nemluvě o tom, že se Štěpánem se člověk nikdy nenudí. Anyway. I novinky stály fakt za to. Enjoy!

Shadowbox @ Radio 1 21/11/2021: Novinky od 2K

Podzimní novinky od 2K ve dvou hodinách

Shadowbox @ Radio 1 07/11/2021: Chris.SU Spotlight by Shadowbox @ Radio 1

Spotlight jako pozvánka na další a dlouho očekávaný díl v čase cestujícího mejdanu Wormhole. Do Prahy do Cross clubu dorazí Chris.SU, zástupce maďarské drum & bassové produkce, skvělý člověk a DJ. Chrise doplní tentokrát na dolní stagi Crossu Deadly Viperz, Sayko b2b X.Morph, 2K a M4Y4. Novinky ale ani tentokrát nebyly pozadu, M4Y4 a Rudeboy pro vás vybrali 18 nových kousků - mimo jiné třeba do studia doputoval rovnou ze studia nový Kubatko, hráli jsme si super D*Minds, Sebův remix London Elektricity, ukázku z nového EP od Preshy a nebo poslední střípek z EP Technimatic. Díky, že nás posloucháte!

Shadowbox @ Radio 1 24/10/2021: DJ Nelliq Guestmix

Parádní guestmix od DJ NelliQ a podzimní novinky tentokrát vybíral 2K

Shadowbox @ Radio 1 10/10/2021: Critical Music Spotlight

Nakonec trochu předčasná, ale přeci jen pozvánka na noc jednoho z našich oblíbených labelů - Critical Music. Mejdan se z říjnového termínu nakonec přesunul na leden, takže o něj nepřijdete. Tracky z Criticalu si dejte z rukou Rudeboye a M4Y4 v druhé hodině, novinky - klasika - hodina první!

Shadowbox @ Radio 1 26/09/2021: Novinky

Shadowbox @ Radio 1 12/09/2021: Eska Guestmix

Dejte si záznam novinek - ve studiu Rudeboy vybíral novinky třeba od LTJ Bukema, SCAR, Pola & Bryson a dalších. Výborný set v druhé hodině (klasicky) nachystal ze studia v Cross clubu Eska.

Shadowbox @ Radio 1 29/08/2021: Rido ve studiu

Kluci 2K s M4Y4 si do studia pozvali Pavla (Rido) a netradičně druhou hodinu vysílání prostě prokecali. Novinky - zazněl třeba Black Barrel, The Upbeats nebo Thematic.

Shadowbox @ Radio 1 15/08/2021: Fragm3nts Guestmix

Novinky tentokrát trochu s kocovinou po mejdanu v cross][club, ale za to jsme si hráli samý pecky. Zero T, Alix Perez, Seereal a Jam Thieves z kompilace na Symmetry Recordings, Jubei a Tyrone na Carbon Music a tak dále a tak dále. Míchali pro vás Rudeboy a M4Y4! V druhé hodině Guestmix od partičky Frgm3nts!

Shadowbox @ Radio 1 01/08/2021: Futical Guestmix

Futical Guestmix a pozvánka na SBass Open Air 2021, to vše jsme stihli v Shadowboxu v neděli 1. 8. 2021. A novinky? Ty taky! Na čerstvě vydaném Inja Hospital albu "Smile & Wave" najdete i námi hraný track "Underdog", který vzniknul v kolaboraci s Dj Markym. Na našem oblíbeném labelu Sofa Sound Bristol nedávno vyšla čistě dámská kolaborace "Revolution not Televised" od Iris a Sweetpea. Ta se nám do minulého vysílání bohužel nevešla, ale byla by škoda ji minout, tak jsme si ji dali tentokrát. Příště opět po delší době se zahraničním guestmixem!

Shadowbox @ Radio 1 18/07/2021: Sequent & Skruff Guestmix

Guestmix od rakouské dvojice Sequent & Skruff jsme si vysnili, jejich produkci máme hodně rádi a v poslední době je o nich slyšet nejen v souvislosti se značkou Blu Saphir, která jejich produkci dala prostor jako první. Guestmix od rakouské dvojice Sequent & Skruff jsme si vysnili, jejich produkci máme hodně rádi a v poslední době je o nich slyšet nejen v souvislosti se značkou Blu Saphir, která jejich produkci dala prostor jako první. Novinky vybírali tentokrát 2K a M4Y4, hráli jsme třeba nové Amoss, Cartera nebo Submotive.

Shadowbox @ Radio 1 04/07/2021: Dvě hodiny letních novinek

Léto je většinou považováno za lehce okurkovou sezónu i ve zlámaných kruzích - my jsme ale tentokrát nemohli úplně souhlasit. Fajnové dvě hodiny toho nejnovějšího drum & bassu v čele s Nymfem, High Contrastem, S.P.Yem nebo novým releasem od In:Most

Shadowbox @ Radio 1 20/06/2021: Novinky od 2K

Letní novinky v mixu od 2K

Shadowbox @ Radio 1 06/06/2021: Monat Guestmix

Pražská mladá krev - DJ a producent Monat - vydal na jaře track na kompilaci značky Kos.Mos Music. I proto jsme Monta ho poprosili, aby nám do Shadowboxu nahrál guestmix - uslyšíte jej v druhé hodině. Novinky nabité super tracky: Heron Flow, Levela, Villem, exkluzivní kousky ze značky Blu Saphir a další.

Shadowbox @ Radio 1 23/05/2021: Novinky po dlouhé době ze studia

Konečně to můžeme říct - po x měsících zpátky ve studiu, jsme ON AIR! Na 1985 Music to žije, EP od Visages, Monty nebo Workforce jsou toho jasným důkazem. Jedna pani povídala, že to pro přelom jara a léta není vše, máme se na co těšit! Dnes jsme si hráli hned několik tracků. A dál? Skvělé novinky ve dvou hodinách - Lenzman, Technimatic, London Elektricity nebo Walk:R.

Shadowbox @ Radio 1 09/05/2021: Marky Spotlight

DJ Marky je náš hrdina už dlouhá léta, 2K se mu tedy tentokrát rozhodl věnovat druhou hodinu Shadowboxu. Výběr jeho tracků v mixu od Honzy určitě udělá léto i ve vašem obýváku. Novinky namíchal Rudeboy, těšit se můžete na výběr tracků od Visages, Submorphics, Pola & Bryson a dalších.

Shadowbox @ Radio 1 25/04/2021: Subwave

Remixové album LSB & MC DRS , Unglued, Lynxe nebo In:Most - novinkovou sekci pro vás uplynulou neděli namíchal 2k. V druhé hodině jsme si posvítili na Subwave. Tenhle náš velký oblíbenec roky proplouvá drum & bassovou scénou a sází různorodé a velmi originální tracky, které si prostě zapamatujete. Nikdy se nedere na první příčky pozornosti a je to tak dobře. Aktuálně je upsán spolu s Bopem exkluzivně pro značku Hospital Records. Dali jsme si hodinový průřez jeho produkcí, nezapomněli jsme na tracky jako Think pro Shogun Audio, First Time pro Med School nebo nejnovější EPčka pro Hospital. Enjoy!

Shadowbox @ Radio 1 11/04/2021: Shadowbox @ Radio 1 11/04/2021: Sayko - Shadowbox Mix

Shadowbox tentokrát s novinkami v mixu od 2K. Dali jsme si nové EP od Monty na 1985 Music, remixový singl na Symmetry Recordings nebo Nymfa pro značku CIA. Druhá hodina přinesla mix od jednoho z nejlepších a nejenergičtějších českých DJs, super producenta Sayka. Enjoy!

Shadowbox @ Radio 1 28/03/2021: 30 let Radia 1

Náš příspěvek a zároveň dárek Radio 1 k jeho 30. narozeninám - 2 hodiny setu od M4Y4; tracky z let 1991 až 2000 v hodině první, druhá hodina pak po roce 2000 - až do současnosti.

Shadowbox @ Radio 1 14/03/2021: Nu:Tone Spotlight

Nu:Tone je pro nás synonymem zlaté éry liquid funku. Jeho deska Brave New World byla takovou třešničkou na dortu podle nás nejlepších časů Hospital Records. Spolu se svým bráchou Logisticsem, London Elektricity, High Contraste nebo Cyantific tvořili v době před zhruba už více než 15 lety nový, živý, energický drum & bass, který navázal na funk třeba v podání LTJ Bukem nebo Nookieho. Nu:Tone navíc spolu s Mattem příležitostně spolupracuje na bratrském projektu Nu:Logic - jejich deska What I've Always Waited For opět pro label Hospital Records přinesla spoustu nezapomenutelných tracků v čele s Morning Light nebo Everlasting Days, oba jsme vybrali do našeho spotlightu v druhé hodině, spolu s dalšími skvělými tracky. Novinky tentokrát nachystal M4Y4 a je to znát, Martinova typicky tvrdá ruka v selekci se nezapře. Enjoy!

Shadowbox @ Radio 1 28/02/2021: Theya Guestmix

Tereza (Theya) není v Shadowboxu na Radiu 1 žádným nováčkem, ale jak asi všichni víme, co bylo před rokem, není teď. Jak se daří DJce, která byla každý víkend v klubu? Jak se daří promotérce, která každý měsíc pořádala někde akce? A jaký hraje Theya drum'n'bass v roce 2021? Otázky, samé otázky. Zodpovíme v tomto vysílání!

Shadowbox @ Radio 1 14/02/2021: Novinky a 10 let starý set z o2 baru

Některý věci se staly dávno, třeba naše večírky v pražském o2 baru, kde jsme ještě pod hlavičkou Conspiracy DJs pořádali mejdany snad každý druhý týden. V tomhle Shadowboxu jsme na takový momenty symbolicky zavzpomínali setem od Rudeboye, v druhé hodině jsme si dali záznam dubstepové hodiny z roku 2011, v první hodině novinky od M4Y4. Příště s Theyou!

Shadowbox @ Radio 1 31/01/2021: M4Y4 - Wormhole 5Y Anniversary That Did Not Happen

Další vysílání Shadowboxu na Radiu 1 nabídlo kromě kopy novinek v podání Rudeboye především Wormhole mix od M4Y4 k 5. výročí, o které jsme vinou současné situace tak trochu přišli. Hodina old school drum & bassu od toho nejpovolanějšího.

Shadowbox @ Radio 1 17/01/2021: TOP2020

To nejlepší z roku 2020 ve dvou (a něco) hodinách. Bylo i tentokrát hodně těžké vybrat jen dvě hodiny - míchali i selektovali Rudeboy a M4Y4. Málo povídání. Nahráno ve studiu a kuchyni Rudeboye v lednu 2021. Enjoy!

Shadowbox @ Radio 1 27/12/2020: The North Quarter

Zimní novinky tentokrát namíchal M4Y4, novinkovou sekci jsme "uměle" prodloužili skvělou kompilací The North Quarter Vol. 1 v druhé hodině vysílání.

Shadowbox @ Radio 1 29/11/2020: Premiéry dvou setů Rudeboye

Rudeboy namíchal pro podzimně zimní večery hned dva sety. Set číslo 1: How Mayn Days Till. Liquid, soulful a prostě tak, jak to má Rudeboy rád s tracky od Alix Perez, Redeyes, Workforce, Calibre nebo Tokyo Prose - v jeho setech jsou to "the usuals suspects", pár nováčků tam ale přeci jen vybral. Set číslo 2: Nighty Night. Deep a prostě drum & bass, rollující, temnější věci v necelý hodině.

Shadowbox @ Radio 1 15/11/2020: Novinky v setu od M4Y4

Nouzový režim dopadl i na Radio 1, už podruhé letos tak trojka 2K, Rudeboy a M4Y4 chystá vysílání z domácích studií. Dnešní vysílání si poprvé vzal na starosti M4Y4 – nachystal dvě hodiny novinek, kterými vás provede Rudeboy. Buďte zdrávi a poslouchejte Shadowbox na Radiu 1!

Shadowbox @ Radio 1 01/11/2020: U Rida ve studiu

Novinky od Rida ze studia nahrál tentokrát v krizovém režimu Radia 1 2K - enjoy!

Shadowbox @ Radio 1 18/10/2020: Novinky Philipa TBC

Philip TBC se k nám do studia chystal už nějaký ten pátek, dokonce se chystal tak dlouho, až nám studio zavřeli a rozhovor jsme museli dělat na dálku, přes Skype, z jeho studia a Rudeboyovy kuchyně. Snad nám tedy prominete horší kvalitu zvuku, o to větší však nabízíme autentičnost.

Shadowbox @ Radio 1 04/10/2020: První novinky z druhé karantény

Na jaře jsme si to nacvičili, na podzim jsme tušili, že to přijde zas. Máme pro vás záznam z prvního vysílání v rámci (nejen) rádiového lockdownu - míchá Rudeboy u sebe ve studiu. Příštím hostem bude na dálku Philip TBC. Enjoy!

Shadowbox @ Radio 1 06/09/2020: KamCZa Guestmix

Novinky v čele s novým releasem Alixe Pereze a pak KamCZův guestmix - zářijový Shadowbox jsme nahrávali v jednom ze studií v horních patrech Cross Clubu.

Shadowbox @ Radio 1 12/07/2020: Psyek & SPOI Guestmix

Hosté z prvního červencového vysílání Shadowboxu už u nás byli po několikáté, ale vždy to stálo za to. Psyek, šéf fajnového českého labelu Deafmuted a SPOI, polovina projektu Local Heroes, společně ukuchtili nové EP a ve studiu si dali společný set. Novinky jsme začali temně - Soft Boi, Clarity nebo Torana a Shiken Hanzo jsou tak hluboko, jak jen si dokážete představit. Favoritem novinkové sekce ale byl tentokrát beze sporu DJ Madd. Příště jen s 2K a jen s novinkami, na slyšenou!

Shadowbox @ Radio 1 28/06/2020: Forbidden Society Guestmix

Forbidden Society má za sebou úspěch v podobě deepového releasu na VISION. Vzali jsme to samozřejmě jako důvod k jeho návštěvě a s Jindrou pokecali, dozvěděli jsme se, že to není poslední release na tomhle labelu v dohledné době a taky, že tvrdý Forbidden tu ještě je a určitě bude. V novinkách padl třeba skvělý Marky, novinky na 1985 Music, Shy FX nebo Muffler. Příště Psyek & Spoi.

Shadowbox @ Radio 1 14/06/2020: [SDS] Positive Vibes Only

Podle toho, z jaký strany se na to koukáme, je nám teď smutno a nebo veselo. Smutno proto, že tohle je poslední mix z karantény. A veselo, že konečně od příště už budem zpovídat naše hosty na živo ve studiu. Ale k věci: uplynulá neděle byla ve znamení výběru 2K a Rudeboye, super novinek, hodně český hudby a super setu od Spin Dat Shit. Tak enjoy a za dva týdny na slyšenou!

Shadowbox @ Radio 1 31/05/2020: Rascall Liquid Deep Mixtape

Další z quarantine mixů, tentokrát DJ Rascall z Kralup nad Vltavou. Nás přesvědčil selekcí i mixem, tak věříme, že se bude líbit i vám. Přes 20 novinek tentokrát vybral do vysílání Honza - a vybíral hodně různorodě. Padla deska Workforce, Beat Merchants, Cyantific, Dose, Subfocus a Wilkinson i Adred nebo Need For Mirrors. Příště DJ [SDS]!

Shadowbox @ Radio 1 17/05/2020: Promenade Shadowbox Mix

Další ze setů z karantény, tentokrát návrat Dj Promenade BNC na vlny Radia 1. Zástupce česko-italského labelu BNCexpress "přinesl" spoustu exkluzivních novinek, v setu najdete třeba parádní ukázky z jeho chystané desky právě pro jeho label. Představte si takový ten set, jaký byste chtěli slyšet v Shadowboxu - tak přesně takový set to je. Paráda. V novinkách vás 2K provedl po dlooooouhé době osobně ze studia a hlavně osobně / osobně, tedy přímo sám 2K - čekejte Honzovu selekci a pozitivní vibes. Příště další domácí studio set od DJ Rascall!

Shadowbox @ Radio 1 03/05/2020: DeFiLE - Quarantine Deep Mix

Omlouváme se. O víkendu jsme si potřebovali trochu od všeho odpočinout a tak to vyšlo, že jsme vám ani nic neřekli k našemu nedělnímu vysílání. Rudeboy tentokrát nahrával Shadowbox v srdci Českého Švýcarska - ve Fabrika Doubice - kam určitě při nejbližší příležitosti vyražte, protože je tam krásně a první hodina novinek tomu taky tak trochu odpovídá. Alespoň co se jeho sdílnosti v průběhu novinkové sekce týče. A možná s tím taky mělo co dělat množství alkoholu v jeho krvi - no dyť to řikáme, je tam krásně. Pro další z guestmixů od našich posluchačů jsme tentokrát vybrali set z produkce mladého DJe DeFiLE. Deepová až tvrdší selekce a skillz kluka, který hraje teprve něco přes rok, nás přesvědčila, že mu máme dát prostor. Na sety našich poslouchačů se můžete těšit až do června tohoto roku. Jo a novinky? Máme! Teda. Měli jsme. A skvělý - třeba Need For Mirrors Kings of the Rollers, Calibra (oh!), Kasra Critical & Enei, @halogenix, Amoss a tak dále a tak dále.

Shadowbox @ Radio 1 19/04/2020: EJDM - Wave Of Life Mix

Třetí vysílání z karantény. Třetí set ze série bedroom mixů, tentokrát jsme vybrali set od Ejdm. V první hodině parádní novinky - deska FORBIDDEN SOCIETY, deska Promenade na BNCexpress, album Dom & Roland, návrat na kompilaci Future od DJ BRYAN GEE nebo deska In:Most.

Shadowbox @ Radio 1 05/04/2020: Czenda - Lights and Shadows Mix

Druhé vysílání z karantény - Dub Phizix, Cesco, Workforce, Need For Mirrors, Kletis, Degs nebo In:Most - parádní novinky. Zároveň také druhý set od vás - našich posluchačů. Děkujeme, že nám sety posíláte, jsou super a dělají nám radost! Aktuálně máme naplánované Shadowboxy až do června, což se snad za celou dobu, co vysíláme, nestalo.

Shadowbox @ Radio 1 22/03/2020: Pescado - Take It Easy Mix

Po letech "tak trochu jiné" vysílání, i když pro vás to tak na první poslech nemusí vypadat. Rudeboy připravil první vysílání z karantény a domácího studia. Z novinek jsme si dali třeba A Sides na Sun & Bass Recordings, vrátili se k deskám Nymfa a Adred pro Metalheadz, dali si nového Workforce, Submorphicse na The North Quarter (vyšlo dnes!), Jolliffe nebo Coda pro 31 Recordings. Mix v druhé hodině je první ze série "bedroom" setů od našich posluchačů, jako první příspěvek jsme vybrali set od DJ Pescado z Other Reason Crew.

Shadowbox @ Radio 1 23/02/2020: Fourstepper & Excentric

Set našich hostů i novinky stojí za poslech. Výborná liquid a pohodová selekce od dvojky Fourstepper & Excentric byla pozvánkou na mejdan s Pola & Bryson, který se v Chapeau Rouge odehrál tento víkend. Novinky nabídly třeba Breaka, freečko od Submarina, novinku od L-Side i ve spolupráci s Need For Mirrors nebo parádní spolupráci Phace & Subtension.

Shadowbox @ Radio 1 08/03/2020: Halogenix Spotlight

Halogenix je jedním z našich nejoblíbenějších producentů, zároveň taky arádní ukázka toho, že méně někdy znamená více. Z jeho ruky se k nám dostává drum & bass na té nejlepší úrovni. Novinky v první hodině jsme se tedy rozhodli doplnit jeho produkcí. Abychom ale nezapomněli; i novinky byly super - až tak, že se nám některé do vysílání nevešly. Dali jsme si skvělé desky od Nymfa nebo Adred na Metalheadz, Rockwellovo EP s výstižným názvem Isolation Ritual, Ben Soundcape, Document One nebo Proxima.

Shadowbox @ Radio 1 09/02/2020: TOP2019 pt. 2

Jelikož jsme měli u první verze toho nejlepšího za uplynulý rok měli klasicky velké oči, ve výběru mám zůstala ještě zhruba hodinka skvělých tracků, o které jsme vás nemohli ochudit - místo hosta jsme si tedy tentokrát zavzpomínali na rok 2019. Vyšly ale taky super novinky, třeba Bop & Subwave a Logistics na pravidelné kompilaci Sick Music, Dedman, Monrroe nebo BCee & Blu Mar Ten.

Shadowbox @ Radio 1 26/01/2020: TOP2019

Každý rok je to stejné. Každý rok vyjde tolik skvělého drum & bassu, že máme problém se vejít do jednoho vysílání. Zkusili jsme to i tentokrát. 61 tracků. Nestačilo. Tak zas příště!

Shadowbox @ Radio 1 12/01/2020: Vzpomínka na Optiva

Odešla další legenda. Optiv, skvělý producent, DJ a velký sympaťák, člen projektů jako Cause 4 Concern nebo dříve třeba Pressure Rise, nCode, State of Play nebo Hybridz. Vzpomínce na něj jsme věnovali druhou hodinu vysílání. Novinky i v okurkové sezóně plné skvělé hudby, hráli jsme si třeba projekt Wagz z EP z konce loňského roku, novinku Entity, nadějné Beat Merchants na V Recordings a Logicse na Delta 9.

Shadowbox @ Radio 1 29/12/2019: Pozvánka na Bukema

Poslední loňský Shadowbox přinesl pozvánku na splněný sen mnoha fanoušků soulful drum & bassu - na mejdan, kde zahrál LTJ Bukem!

Shadowbox @ Radio 1 15/12/2019: Hybris a Pseudoscience

Hybrisův label Pseudoscience uzavřel loňský rok se sedmým releasem a my jsme si proto pozvali Evana do studia, aby nám prozradil, co chystá pro rok následující. Hybris dal ve studiu super set, který začíná v záznamu klasicky kolem 1 hodiny. V novinkách jsme si dali úžasnou desku Kimyan Law, nového Digna, Blu Saphir a jeden z releasů konce roku - Workforce na Exit Records

Shadowbox @ Radio 1 01/12/2019: Novinky z nového studia

Pozdně podzimní novinky z nového studia, kde tentokrát vysílal 2K. 32 tracků v čele s novou deskou LSB & DRS, parádní zápis dvojice Bop & Subwave, skvělé EP Workforce na Exitu nebo remastery starých Ram Trilogy.

Shadowbox @ Radio 1 17/11/2019: Misology Guestmix

Misology u nás vykouzlil v druhé hodině moc příjemnou podzimní atmosféru plnou exkluzivního materiálu z jeho chystané desky. V novinkách jsme si tentokrát pustili třeba první zářez Bopa & Subwava pod exkluzivní záštitou Hospitalu, pořádně jsme se podívali na skvělou desku Kluta, podívali jsme se pod pokličku novému Kubatkovi (zatím neupsáno) nebo si pustili freečko od Gabanny. Třeba taky nezapomenout na EP Redeyse na The North Quarter, nové EP Misanthropa (stojí za to!) a nebo desku Scar.

Shadowbox @ Radio 1 03/11/2019: Concord Dawn Guestmix

Po skvělé sobotní Wormhole jsme měli tu čest přivítat hlavního hosta také v Radiu 1 - ve studiu se zastavil Concord Dawn, aby nám pověděl nejen o 20 letech na scéně, ale také o drum & bassu na Novém Zélandu a o tom, jestli EP 1999 bylo jen sólo vlaštovkou a nebo nás čeká další produkce z pera obou původních členů tohohle projektu. V novinkách jsme se podívali na skvělého Kluta a jeho novou desku, Submarinovo EP na 1985 Music a nebo novou desku London Elektricity.

Shadowbox @ Radio 1 20/10/2019: SHFT Guestmix

Druhé říjnové vysílání jako pozvánka na nadcházející Wormhole, kam dorazí Concord Dawn. Na mejdan nás svým setem pozval také host - SHFT - který v Crossu 2. listopadu také zahraje. Novinky? Máme. A skvělý. Třeba Technimatic, DKay se svým novým EP, ukázka z EP od Gerra & Stone nebo skvělí Bop & Disident aka Abstract Elements. Za dva týdny s hodně speciálním hostem!

Shadowbox @ Radio 1 06/10/2019: Stanjah Guestmix

Říjnové novinky v čele s novým Ridem, novinou od Shiken Hanza, parádním Bunglem nebo ukázkou z produkce Workforce (polovina Spectrasoul). V druhé hodině pak příjemný set od člena Shadowboxu, který o sobě zároveň dává vědět především v pražských klubech coby člen party Drumy a nedrumy.

Shadowbox @ Radio 1 22/09/2019: Alix Perez & 1985 Music Spotlight

4. října chystáme 1985 Music v Crossu. Dorazí label boss Alix Perez a vezme s sebou Submarina, který si dá českou premiéru. Podpoří je Forbidden Society a český support - pro nás je tahle událost velkým svátkem a v uplynulém vysílání jsme si dovolili vás na něj taky pozvat. Dejte si dvě hodiny zvuku kolem Alixe Pereze - stojí to za to (i přes některé ty nepovedené mixy). :)

Shadowbox @ Radio 1 08/09/2019: Spyre Guestmix

Spyre, který nám do Shadowboxu často posílá super hudbu, se ve studiu zastavil pokecat začátkem září o tom, co je u něj nového. V novinkách jsme si dali třeba The Vanguard Project, Markyho nebo singl Hybrise.

Shadowbox @ Radio 1 25/08/2019: Pozvánka na Shotgun 2019

Každoroční pozvánka na každoroční zakončení letní festivalové sezóny v Hrádku nad Nisou - Shotgun letos představí z "drum & bassu" třeba Shiken Hanzo, Torn nebo Blocks & Escher - žánrové zaměření na - jak řekl náš host "brejlatou" - hudbu je i z těchto třech jmen jasné. Novinek vyšla kopa, dali jsme třeba singl od Atlantic Connection, po letech drum & bassového Martyna nebo vlaštovku z nového EP od Logisticse.

Shadowbox @ Radio 1 11/08/2019: Koogi Guestmix

Čekali jsme dlouho, ale dočkali jsme se. Člověk, který byl u začátků Shadowboxu, rozjel náš pořad na Radiu 1 a stál u všeho důležitého kolem naší d'n'b crew - Koogi - dorazil konečně po letech do studia, aby s námi během dvou hodin pokecal a dal hodinový set. Novinky byly samozřejmě super, ale druhá hodina lepší. :) No poslechněte sami!

Shadowbox @ Radio 1 28/07/2019: Rido Guestmix

Letní Shadowbox na Radiu 1 s 2K, který si tentokrát pozval do studia předního českého d’n’b producenta - Rida. V novinkách jsme si dali třeba super release od Concord Dawn, nového Paul SG, Eneie nebo ArpXP. My už se ale teď těšíme na příště, do studia po snad deseti letech dorazí Koogi!

Shadowbox @ Radio 1 14/07/2019: Annita Guestmix

Už tento víkend se v Praze odehraje další ročník Cross Festivalu, z něj nás logicky nejvíc zajímá d'n'b program - FD, Rido a top CZ support nám do studia přišla představit i setem Annita.

Shadowbox @ Radio 1 30/06/2019: Audiocuts Guestmix

V Shadowboxu na Radiu 1 jsme otevřeli léto - 16 novinek a skvělý set od našich hostů v klasických dvou hodinách. Příště pozvánka na Cross Festival.

Shadowbox @ Radio 1 16/06/2019

V červnu se nám sešlo tolik novinek, že jsme jim tentokrát věnovali celé vysílání. Dejte si 2 hodiny skvělé nové hudby: česko-slovenská produkce v podání Vision of 1994 (aka Silhouette), Dleeb & ahZ, Entita nebo Forbidden Society, nový Breakage, Ulterior Motive, FD, Raybee, Halogenix, Incident, Ed:It nebo Hybert Philips. Přístě zase s hostem!

Shadowbox @ Radio 1 02/06/2019: Suki Guestmix

Šéf a zakladatel Let It Rollu a super DJ - Suki - hostem u 2K v Shadowboxu na Radiu 1.

Shadowbox @ Radio 1 19/05/2019: Bifidus Aktif Guestmix

Dali jsme si takový květen s Let It Rollem - v polovině května jsme si do studia pozvali Kryštofa, který jako Bifidus Aktif stojí za artist bookingem tohoto velkolepého festivalu. Příště? Suki!

Shadowbox @ Radio 1 05/05/2019: Stuart Guestmix

Máme za sebou oslavu 20 let v Crossu, kterou jsme si parádně užili. Nedělní afterparty v podobě dalšího dílu Shadowboxu na vlnách Radia 1 jsme dali společně se Stuartem, který do studia dorazil zahrát guestmix v druhé hodině. Mezi novinkami se sešel třeba dubstepový Alix Perez, skvělá deska Technimatic nebo singl Adred na Metalheadz.

Shadowbox @ Radio 1 21/04/2019: dBridge Spotlight + DJ Toxin Guestmix

Vždycky, když chystáme nějaký spotlight, přináší to hromadu vzpomínek. dBridge je (pro nás) legenda a tak to je ještě o dost silnější. Pondorosa. Glimpse. Inner Disbelief. 5th Floor. Patience. These Things. True Romance. Máme pokračovat? Můžem - mrkněte na tracklist a nechte se unášet jeho skvělou produkcí. Strašně se těšíme na naše narozky do Crossu, doufáme, že přijdete a že si tohle nenecháte ujít. Mimochodem - popřát nám před Cross dojdou Hard To Frame, v Crossu taky deepově Forbidden Society. Tak ahoj 3. května!

Shadowbox @ Radio 1 07/04/2019: Wormhole - Futurecut

Jarní Wormhole přinesla Future Cut a dubnový Shadowbox návrat 2K za mikrofon. V příštím vysílání už pozvánka na naše narozky, máte se na co těšit!

Shadowbox @ Radio 1 24/03/2019: Hard To Frame interview

Velká spousta novinek, rubrika Wormhole s Metro Recordings (například s ještě tehdy skvělým Matrixem, ehm) a zajímavý rozhovor s dvěm zástupci české (nejen) d'n'b kapely Hard To Frame. Ti již toto úterý pokřtí v Café V Lese novou desku Ghosts, která vyjde digitálně a na vinylu již na konci března.

Shadowbox @ Radio 1 10/03/2019: AhZ Guestmix

Shadowbox na Radiu 1 letos oslaví 20 let, na náš výroční mejdan do pražského Crossu jsme na 3. května si pozvali dBridge, Forbidden Society a před Crossem nám živě zahraje partička Hard to Frame (které jsme si mimochodem pozvali do příští show na R1). No a právě na tenhle mejdan jsme naopak zase pozvali vás přímo ve vysílání. Hostem v druhé hodině byl tentokrát DJ a (ne)producent AhZ, který nám přišel do studia zahrát super set a povědět nám něco o releasech, ve kterých má touchwoodovy prsty. Nerozumíte? Nevadí - dejte si rozhovor v prvním březnovém Shadowboxu na vlnách Radia 1!

Shadowbox @ Radio 1 24/02/2019: M4Y4 Guestmix

Parádní releasy od Om Unit, Zero T na Dispatch, ukázka z desky Technimatic, skvělý Anile. Druhá hodina přinesla set od M4Y4 - který tentokrát nevybíral z archivu, ale ze zvuků, které ho v současné době baví.

Shadowbox @ Radio 1 10/02/2019: Fingerprint Guestmix

5 let oslaví v únoru plzeňský mejdan Drum Session, za kterým mimo jiné stoji dvojice Membrain & Ne aka Fingerprint. Pozvali jsme si je do studia i pro to, že je nově najdete na soupisce Shadowbox DJs. Kluky vítáme a děkujeme za super set, který si dali naživo ve studiu Radia 1. V novinkách jsme se dotkli třeba super desky Mufflera, islandského Agzilly z party RVK DNB a dali si ukázky z forthcoming EP od Anile nebo z Editions 2 labelu 1985 - Alixe Pereze a Montyho. Do rubriky Wormhole tentokrát M4Y4 vybral český český Obushek.

Shadowbox @ Radio 1 27/01/2019: Eska Guestmix

První regulérní Shadowbox na Radiu 1 kromě kocoviny Rudeboy přinesl také kopu super novinek. Radost nám udělali hlavně Seba a Manos s parádním releasem Evergreen na Secret Operations, vrátili jsme se k deepové desce Forbidden Society, která vyjde už co nevidět oficiálně a pustili si novinky od dalšího českého producenta Dinga. Eska nás pak do studia dorazil pozvat na mejdan Zlomená Scéna, kam si tentokrát pozvali SATLa a slovenského Lixxe.

Shadowbox @ Radio 1 13/01/2019: TOP 2018 pt. 2

Druhou část toho nejlepšího za rok 2018 jsme si nemohli nechat pro sebe, věnovali jsme jí proto druhou hodinu prvního letošního Shadowboxu. V hodině první jsme si dali nového Kubatka, singl Halogenixe, EP od DRS a Phila Tangenta a vrátili se na album od Naibu.