PRODUKUJEŠ A CHCEŠ VINYL? JOINT THE ARMY!

text: Frenzy

JOINT THE ARMY – je výzva ke všem producentům, kteří by chtěli vlastnit svoje skladby vydané na vinylech.

Pro drtivou většinu českých producentů bylo a je vydáváni vinylů na vlastni pěst drahou a absolutně prodělečnou činností. V dnešní době je ale absence českých vinylu i jedním z důvodu, proč se v setech naších i zahraničních DJs objevují minimálně, resp. skoro vůbec, i když je ale taky pravdou, že se blýská na lepší časy. Svoje releasy venku už má za sebou zcela určitě Brooklyn a věřím tomu, že mnozí z nás mu je naprosto upřímně a bezelstně můžeme závidět.

JOINT THE ARMY je určena pro všechny ty producenty, kteří si chtějí dopomoct ve své „self promotion“.

A teď něco víc o tom, jak by to mohlo fungovat:

První vinyl, který by měl být vylisován v Loděnicích bude mít následující parametry. V žádném případě nejde o dubplate, který se vyrábí trochu jinou technologii a po relativně krátkém čase se hraním znehodnotí. Jde o regulérní vinyl, tak jak jej znáte. Použijeme verzi talíře, který má na jedny straně 15 minut v rychlosti 45RPM. Aby bylo kapacity vinylu maximálně využito, a aby byla výroba co nejefektivnější a po každého z nás nejlevnější, je tím nejkompromisnějším řešením matrice se dvěmi tracky na straně. To v praxi znamená, že na jednom vinylu budou 4 skladby a pravděpodobně nejmíň od 4 producentů. Pokud se nedomluvíme jinak, bude to pokaždé release 100ks. Ten má teď v Loděnicích cenu mezi 12000–13000Kč. Přesnou cenu uvedu hned po novém roce, kdy bude ceník aktualizován. Takže jestli se chcete projektu zúčastnit, zaplatíte za svoji účast 3000–3300 Kč (ten pohyb částky může být ještě nahoru, ale ne nijak markantně), za to pak dostanete svých 25 desek. To, co si pak z deskami uděláte, je jenom na vás. Možností je hodně.

Zatím potvrdili zájem na projektu: RIDO, REVERB, IGRACZECH, FRENZY, SUBDVISION, CASH aka NO MONEY, MPHONIC, ING CHON LI, JUNKETT, WINTERMUTE, GASMASK 71.

JOINT THE ARMY je pro všechny producenty, kteří si věří a jejich hudba dosáhla určité kvalitativní úrovně. Každý zúčastněný producent si zodpovídá za zvukovou úroveň svého tracku, přesto je doufám pochopitelné, že v případě, že úroveň skladby nedosáhne určité technické a hudební vyspělosti, bude jeho release pod záštitou JOINT THE ARMY zamítnut. (to ale nebrání jiným producentů, aby udělali to samé a vydali si vinyl nezávisle na JOINT THE ARMY). Každý track musí být ošetřen a finalizován tak, aby se dal pokládat za master, žádný extra mastering se nekoná, tak jak bude skladba odevzdána, v takové kvalitě bude převedena na matrici. Zadání zakázky budu vyřizovat já a od účastníků budu požadovat skladbu buď spolehlivě vypálenou na CD, anebo ještě lépe v datové formě na CD a to v rozlišení nejmíň 48khz/24bits a výš.

Pro ty, kteří mají z masteringu obavy, anebo vědí, že jejich technické vybavení nevyhovuje jejích představám a nemohou tak dosáhnout cíleného zvuku, nabízím svoje možnosti k finalizaci tracku. V tom případě ale budu potřebovat od každého zájemce vyrendrování jednotlivých tracků v rozlišeni 96/32.

Ke všem zmíněným podnětům teď očekávám konstruktivní debatu. Vaše otázky a připomínky čekám na emailu frenzy@seznam.cz, nebo mě kontaktujte v reálním čase na AIMu, můj nick je FRENZY PRAGUE. Rád odpovím na všechny vaše dotazy a taky budu rád, když mně hodíte link na vaše tracky-potencionální releasy, nebo přímo využijte služeb AIMu.

A nakonec prosba k šikovným grafikům, hledám dobrovolníka, který by vymyslel logo pro Joint The Army. Za odměnu nenabízím peníze, ale rentu v podobě všech releasů JOINT THE ARMY. :) Vše nejlepší příznivcům dobré a kvalitní české a slovenské scény přeje do Nového roku 2006 Frenzy.

 

Upozornění: Shadowbox.cz neodpovídá za informace uvedené v tomto textu, ani nenese právní důsledky vzniklé jejich zveřejněním. Za obsahovou i gramatickou správnost textu zodpovídá zadavatel (uveden vlevo nahoře).

Upozornění: Shadowbox.cz neodpovídá za informace uvedené v tomto textu, ani nenese právní důsledky vzniklé jejich zveřejněním. Za obsahovou i gramatickou správnost textu zodpovídá zadavatel.