STANJAH
redaktor

Stanjah k elektronické hudbě poprvé přičichl ve svých tanagerských letech, kdy jej ovlivnily projekty Daft Punk, Chemical Brothers a Underworld. Na přelomu let 2008/2009 začíná pravidelně objíždět lokální technoparties na jihozápadě Čech, které pořádal horažďovický Gabr3t3k Sound System, s jehož členy je v kontaktu dodnes. Tam se také následně seznamuje s dnes již neexistující partičkou Triple Animals. Ta svého času pořádala jedny z nejzásadnějších jungle & druandbass parties na jihozápadě Čech, kde pravidelně vystupovala jména jako Rich & Basstien (Bassbeast Crew), Massive Elementz, Tele2 Beatz Sound Systém a řada dalších. Koncem roku 2010 se partička Triple Animals rozpadá, načež několik jejích členů zakládá sound system BoAka Sonic Entertainment, na jehož druhé akci se Stanjah poprvé dostává k DJingu, ke kterému jej přivedl DJ Namax.

V roce 2012 se stává oficiálním členem sound systému BoAka Sonic Entertainment, se kterým pořádá pravidelné techno akce na západě Čech. Tohož roku se v Blatné seznamuje s DJem Stuartem, se kterým o rok později začíná pravidelně pořádat drumandbassové akce v blatenském music baru Prostor, a společně tak budují blatenskou elektronickou scénu. V roce 2014 se Stanjah přesunuje do Prahy, kde čas od času hrává na akcích partičky Drumy i Nedrumy, ke které patří Honey T a Stuart. Mezitím také pravidelně hraje se sound systémem BoAka na akcích kolem Plzně, a to až do konce roku 2015, kdy se tento sound systém rozpadá.

V roce 2016 přichází nabídka, která se neodmítá. Honey T spolu se Stuartem totiž Stanjaha zvou, aby se stal oficiálním členem jejich krů Drumy i Nedrumy. Od té doby společně objíždějí pražské bary, kde pravidelně odehrávají své multižánrové sety. V polovině téhož roku se také Stanjah připojuje k serveru Techno.cz coby redaktor a koncem roku 2016 se přes Honeyho dostává také k psaní pro Shadowbox. O rok později se v Crossu seznamuje se členy Liquid DnB Crew, ve které také od poloviny roku 2017 působí jako DJ. Co se stylů týče, můžete od Stanjaha slyšet převážně drumandbass (liquid, deep, soulful, autonomic, techstep), jungle, house music různých poloh, breakbeat a techno.