V předchozích dílech jsem hodně zaměřoval na liquidfunk, ten tady trochu ustoupil. Fakt jenom trochu. Tradičně došlo i na CZ producenty a free tracky. Download link, Mixcloud, to už určitě všichni znáte.

Stuart – Nepodcast #005 downloadFracture x Alix Perez – So High

Cold & Rain EP na labelu Astrophonica je epesní. Mým favoritem je banger On My Mind, ten by ale kvůli bpm v mixu zněl šmoulovsky. Fracture a Alix Perez jsou high jak Himaláje.

Cold & Rain EP na Bandcampu

Detboi – Claws

Hodně polámané je EP dublinského Detboie na legendárním labelu Metalheadz. Hajtka přijíždí zprava, nyní přijíždí zleva.

Secrets EP na SoundCloudu

Dubtrax & Local Heroes – Planet

Nálož temnoty a ťukaček z východní části naší vlasti. Do mixu jsem vybral divnotrack, výsledek spolupráce s Local Heroes. Není to o tom, že by nám chtěli ublížit, ale přišli se podívat, co se děje nad naší planetou.

Ancestral Influence EP na SoundCloudu

Gorillaz – Saturn Barz (Filip Motovunski Remix)

Zatímco vy, vaši rodiče nebo přátelé se válejí na pláži na Istrii („hnědý jako Češi v Chorvatsku“), o pár kilometrů dál ve vnitrozemí sedí ve studiu producent, který dělá něco užitečnějšího. Třeba remixuje Gorillaz. Free download.

Saturn Barz Remix na SoundCloudu

Tom SMall – Segmental Distraction

Malý Tom a jeho parádní track, který nabízí zdarma ke stažení. Deep, co jiného.

Segmental Distraction na SoundCloudu

Monty – Hold Me Back feat. Benabu

Přesně takové producenty drumandbass potřebuje. Francouz z Toulouse se svým EP na Perezově labelu 1985 Music. Je to supr. V tracku Hold Me Back ho svými vokály doplnil Benabu.

Hold Me Back EP na SoundCloudu

Mark System – 600k

In emergency break glass. Další EP, které se vyplatí poslechnout od začátku do konce. Hesla jsou Mark System a Exit Records.

Break Glass EP na SoundCloudu

GLXY – Antwerp

No a zpátky k liquidu. Na Spearhead Records vyšla obsáhlá kompilace The Soundtrack, na které najdete starší klasiky, remixy nebo novinky. A jedna z nich je track Antwerp od dvojice GLXY.

The Soundtrack na webu Spearhead Records

Forren & Philth – Shelter

A další ukázka ze Spearheadí kompilačky. Ten vokál znám z jednoho houseového tracku, který už nějakou dobu pravidelně hraju. Tady ale vytváří úplně odlišnou atmosféru.

The Soundtrack na webu Spearhead Records

Redeyes – Keep On (feat. Tyler Daley & GLXY)

Track Keep On je součást drumandbassového EP načichlého hiphopem, které Redeyesovi vyšlo na Lenzmanově The North Quarter. Pomáhal mu s ním Tyler Daley z Children of Zeus a GLXY, kteří si v #005 připisují dvojitý zářez. Gratulki.

Blueprints EP na SoundCloudu

facebook.com/stu­art.dnkru
mixcloud.com/stu­artt