Na Volnej Průběh Crossem přijede hudební vizionář Felix K

Velkou dávku minimalismu na pomezí drumandbassu, techna a dubstepu nabídne 2. prosince 14. vydání večírku Volnej Průběh Crossem. Jako hlavní host dorazí berlínský producent a hudební vizionář Felix K, majitel vydavatelství Hidden Hawaii. Na Shotgun stagi se představí lipská djka Neele z klubu Conne Island.


20. 11. 2017, publikoval NITROUS

Felix Krone je považován za hudebního vizionáře, jehož není snadné spojovat s jedním žánrem. Prosazuje se na zavedených techno labelech, nedávno vydal ceněné ambientní LP a jeho polámaná produkce má nejblíže k halftempu či autonomicu.

Sám o sobě říká, že kromě hudby ho inspirují filmy či architektura. Společný jmenovatel jeho tvorby? Minimalismus a velmi rafinovaná atmosféra.

K elektronické hudbě ho nicméně přivedl drumandbass, Felix ho jako dj začal hrát v roce 1997. O deset let později přišla záliba v technu a houseu a bpm v jeho polici spadlo na 120 až 140 bpm.

Jeho hudební vize postavená na minimalismu a rafinované atmosféře se odráží v katalogu vydavatelství Hidden Hawaii, fungujícím jako platforma pro spřízněné hudebníky i pro samotného Felixe K pod různými nicky. Felix K však spolupracuje také například se zavedenými značkami Dystopian a Blackest Ever Black.

Neele je výraznou postavou ženské části německé djské scény. Je jednou z hlavních zástupkyň lipské Girlz-edit crew, která ženám pomáhá v djských začátcích. Je také rezidentkou a produkční klubu Conne Island známého svým pestrým programem.

Hosty na VPX 14 doprovodí rezidenti: Volnej Průběh djs AhZ, Nitrous, Rade, Touchwood, Stanzim a Mooris s Møretim. Vizuál horní stage připraví Trippl Krippl vjs.

Volnej Průběh Crossem 14
2. 12. 2017, Cross club
Felix K (Hidden Hawaii, Dystopian, Blackest Ever Black)
Neele (G-Edit / DE)
Mooris, Møreti, Volnej Průběh djs

Facebook event

Resident Advisor

publikoval NITROUS