Mutated Forms hosty liquidní stage na Double Trouble

S novým rokem je tu i další vydání mejdanu Double Trouble, kde se představí jako headlineři Mutated Forms, kteří se k nám vrací po dlouhých devíti letech.


19. 1. 2019, publikoval STANJAH

Letí to jak voda! Je tu opět další nový rok, ale v rámci Double Trouble pořádané v holešovickém Crossu se nic nemění. Spolupráce pražských uskupení Drumbassterds a Liquid DnB Crew je zajetá skvěle takže i letos můžete čekat distribuci těch nejvybranějších neohraných zahraničních bookingů z celého světa. Banda z Liquid DnB Crew okupující na DT klenbu dolní stage, a které v žilách koluje tekutina složená z těch nejjemnějších atmosfér, líbivých rytmů, ale i temnějších nálad si pro vás připravila hned z kraje roku famózní projekt, který se v našich končinách neobjevil už celých dlouhých 9 let.

Doufáme, že fanouškům nejen hudebního vydavatelství Spearhead, ale i liquidní scény obecně, stoupne tep hned, jakmile vidí název Mutated Forms. Tato původně estonská trojice, nyní už pouze ve dvoučlenném složení se sídlem v Londýně, se může pochlubit širokou nabídkou vlastních, a nutno dodat, že i žánrově velmi pestrých releasů. V jejich repertoáru najdeme parádní melodie liquidu, ale i temnější deep, řízný jungle nebo hutnější dubstep. Přeskáčeme minulost a budeme se v krátkosti věnovat spíše aktuálním EP/LP posledních let. V roce 2016 tato dvojice vydala skvělé album s názvem Hologram, které se, jak jinak, dočkalo vřelého přijetí u drumandbassového publika i hudebních kritiků. Na úspěch tohoto LP kluci navázali v srpnu loňského roku velmi zdařilé EPčko jménem Flashbacks. Můžeme si položit otázku, v čem že to jsou Mutated Forms tolik specifičtí? Odpověď není zcela jednoznačná, ale dalo by se to víceméně popsat tím, jak přistupují ke své tvorbě. Porovnejme jednotlivé releasy a zjistíme, že každý má svou nezaměnitelnou tvář a nedrží se zažitých standardů. Uvidíme tedy, co si pro nás britové nachystají za show. Samozřejmě by to nebyla party bez českého zastoupení. Jako host Liquidní krů dole v Crossu zahraje zástupce Empire Recordings, který na cz scéně působí už nějakou tu chvíli a vyznává především temnější stránku drumandbassu, je to DJ Cherw. Tentokrát ale přislíbil, že exkluzivně zahraje něco jemnějšího v konceptu dolní stage. Těšíme se! No a samozřejmě na párty nebudou chybět allstars z Liquidní krů, kterou tentokrát zastoupí Theya, Fallen Gemini, Blofeld, Runky a Stanjah. Takže ať už se chceš jít čistě sundat, jak Dáda, či potřebuješ shodit nějaký to přebytečný kilo po Vánočním obžerství nebo si jen prostě chceš zajít poslechnout skvělou music, my ti dáváme skvělý tip kam 25.1. můžeš zabrousit!

Hlavní stage mají tradičně pod palcem kluci z Drumbassterds crew, kteří si pro tentokrát jako hosta pozvali rakouského řezníka jménem Manta. Ten má zářezy u značek jako Bad Taste, Mayan Audio nebo Fragmented Recordings. Za dobu svého působení na scéně si zahrál se spoustou zvučných jmen a je jasné, že se můžete těšit na mejdan, kde protancujete nejedny střevíce! Dále se představí dva talentovaní poláci Wild Rabbits a samozřejmě nebude chybět ani pořadatelská Drumbassterds Crew ve složení Volume Plus, Skáčko, Houbass, R-Flyer, Chombo a Lifesize MC, a jejich hosté Tony & Dyno a LudKey s Ozym. Takže mejdan bude!

Fb event

publikoval STANJAH