Aquarius ve Fabricu: oslava hudby, umění a všech vodnářů

V pátek d’n’b, v sobotu progressive a psytrance, klub oblečený do mappingu a dechberoucích 3D dekorací – tak vypadá každoroční společná narozeninová oslava majitele ostravského Fabricu, zakladatele Dvoiky.Troiky a všech dalších vodnářů. Letos, 15. – 16. února bude hlavním gratulantem především Ed Rush. Co děláte tenhle víkend?


15. 2. 2019, publikoval RUDEBOY

Na tuto akci se mnozí těší celý rok a pokud by měli vytáhnout taneční tenisky jen na jeden letošní večer (vlastně dva), bylo by to právě sem. Celý Aquarius víkend je totiž velmi specifický – atmosféra přátelská jak v devadesátkách a koncept originální a kreativní. Pokud zvládáte jen jeden hudební žánr, vyberte si svůj den, jinak doporučujeme dobře rozložit síly a zažít celovíkendové dobrodružství. Stojí to za to.

„Letos jsem si nadělil cestu časem do roku 2001, na legendární Shadowbox. Ve Fabricu to byla vůbec první drum’n’bass party s velkým zahraničním jménem, která nakopla zdejší scénu a nastartovala strašně moc dobrých věcí. Hrál na ní samozřejmě Ed Rush, ale nejen – páteční drum’n’bassový line up je s tím tehdejším úplně totožný. Jen to, že je mezi těmi akcemi rozdíl 18 let, nechápu. Strašně to letí!,“ říká jeden z hlavních oslavenců Filip Záruba aka Sub.d.visionz aka hlava legendární ostravské crew Dvoika.Troika. V pátek si tak s Ed Rushem ve Fabricu zahrají ještě Koogi, Fatalerr, Inspiral X62, Yadel i samotný Sub.d.visionz.

Sobotní noc pojede v rytmu progessive a psytrance a i její line up slibuje spoustu nevšedních zážitků. Kromě světoznámých producentů Para Hala a Cavemana vystoupí na dvou stagích DJové z Polska, Ukrajiny, Slovenska a samozřejmě z Čech, tedy Havaya, Ejczka, Robas, Pluturnik, Ian Blond, Starf, Petrix, Ixtremist, Elien, Nokoklaus, Psyla a Styropian.

Aquarius ale není jen o kvalitní hudbě, velký důraz klade i na dekorace, plátna, projekce a výzdobu klubu. „Line up a booking umělců ladíme dohromady s partou, která pořádá psychedelický artový a hudební festival Ufo Bufo a má tak výborné kontakty a přehled o novinkách na scéně. Tento rok jsme do Ostravy pozvali například Dimorphic, který bude kromě dalších prací vystavovat kompletní kolekci obrazů z úžasného cyklu Zodiac. Dalším vzácným hostem bude světoznámý tvůrce plastických UV pláten a dekorací z Kanady Neil Gibson Creations. A těším se i na projekt Decodethecode z polského Krakova – kombinuje futuristický UV aktivní string art a technologii videomappingu. Byť sám tvořím hlavně drum’n’bass, mám kombinaci tranceové hudby a psychedelického umění moc rád,“ vysvětluje Filip, který se ostatně vizuálnímu umění také věnuje (jeho film Bufo Alvarius – The Underground Secret možná znáte) a i jeho práci v prostoru Fabricu najdete.

Aby návštěvníci mohli celý zážitek posunout do další dimenze, budou jim k dispozici 3D brýle. Vstupné je 250 Kč v předprodeji a 300 Kč na místě. Všichni vodnáři to mají na místě jen za 150 Kč.

Více info na www.fabric.cz

https://www.facebook.com/…43077793685/

https://www.facebook.com/…45189890555/

Tak o víkendu ve Fabricu!

publikoval RUDEBOY
Shadowbox DJ a moderátor našeho pořadu na Radiu 1